-
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest poznanie i zrozumienie przez uczestników idei odpornego procesu produkcyjnego, zdobycie wiedzy na temat narzędzi i metod oceny takiego procesu, jak również metodycznego podejścia do czynników i zakłóceń oddziaływujących na każdy proces. Nie zabraknie też wiedzy dotyczącej możliwości doskonalenia istniejących w każdej organizacji i w łańcuchu dostaw procesów.
-
Adresaci szkolenia
Szkolenie skierowane jest do specjalistów i inżynierów zajmujących się planowaniem i optymalizacją procesów produkcyjnych w całym łańcuchu dostaw, jak również do liderów i kierowników projektu, kadry menedżerskiej oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z budową oraz rozwojem odpornych na zakłócenia procesów produkcyjnych.
-
Program szkolenia
Zakres szkolenia obejmuje m.in.:
- Wprowadzenie do idei odpornego procesu produkcyjnego
- Założenia dla odpornego procesu produkcyjnego, m.in.:
- Kultura organizacyjna
- Proces planowania i powstawania wyrobu
- Funkcja jakości w przedsiębiorstwie produkcyjnym
- Koncepcja logistyki
- Zarządzanie ryzykiem
- Standardy odpornego procesu produkcyjnego
- Powiązane normy, wytyczne i metody
- Przykładowe listy kontrolne (checklists)
-
Efekty szkolenia dla uczestników i dla organizacji
Dzięki szkoleniu uczestnicy będą mogli zaimplementować w swoich organizacjach oraz w łańcuchu dostaw model odpornego procesu produkcyjnego. Kultura zapobiegania błędom, czy podejście procesowe w połączeniu ze skutecznym stosowaniem odpowiednich list kontrolnych i standardów, umożliwi realizację założeń dla stworzenia odpornych procesów produkcyjnych.
-
Czas szkolenia
2 dni (wariant standardowy – patrz informacje dodatkowe)
-
Uwagi dodatkowe
Szkolenie dostępne jest w trzech wariantach: minimum, standard, premium. Czas trwania i zakres wariantu minimum i wariantu premium są ustalane indywidualnie z klientem.
Szkolenia powiązane