7 listopada 2022
tools
APQP i VDA RGA (MLA) Planowanie jakości wyrobu wg standardów AIAG i VDA QMC-image

APQP i VDA RGA (MLA) Planowanie jakości wyrobu wg standardów AIAG i VDA QMC

 • Szczegóły
 • Szczegóły szkolenia
 • Więcej informacji
 • Potwierdzenie kwalifikacji
Kategoria METODY, TECHNIKI, NARZĘDZIA
Cel i zakres: Celem szkolenia jest poznanie i zrozumienie przez uczestników wymagań branży motoryzacyjnej dla procesu planowania i projektowania jakości wyrobu. Szkolenie przedstawia ustandaryzowane podejście do planowania jakości wyrobu przedstawione w podręczniku referencyjnym organizacji AIAG „APQP - Advanced Product Quality Planing” oraz organizacji VDA QMC „Zapewnienie poziomu dojrzałości nowych części”.
Dla kogo: Szkolenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z planowaniem jakości wyrobu, a przede wszystkim do członków zespołów projektowych rozwoju nowego produktu i procesu, liderów i kierowników projektów oraz kadry menedżerskiej.
Zawartość: Wprowadzenie do zagadnienia planowania jakości w motoryzacji Odniesienia do IATF 16949:2016 i wymagań Klienta Podejście wg standardu APQP Fundamenty w podejściu do planowania jakości Fazy projektu planowania jakości Produkty pracy Projektowanie planu kontroli Podejście wg standardu VDA RGA w łańcuchu dostaw Analiza ryzyka Odpowiedzialności i komunikacja Ocena stopnia dojrzałości części Przegląd kryteriów i klasyfikacji poziomu dojrzałości RG0 - RG7 Integracja z podejściem projektowym w organizacji
Poziom lidera i kierownika średniego szczebla:
Poziom technika produkcji:
Poziom technika jakości:
Poziom inżyniera procesów produkcji:
Poziom inżyniera jakości:
Poziom inżyniera rozwoju wyrobu:
Poziom inżyniera rozwoju procesu:
Poziom menadżerski:
Korzyści: Szkolenie pozwoli uczestnikom poznać, zrozumieć i usystematyzować wiedzę dotyczącą optymalnego podejścia do planowania jakości wyrobu wg dwóch najważniejszych podręczników referencyjnych stosowanych w motoryzacji. Zdobyte umiejętności zwiększą świadomość zespołu w zakresie planowanych rezultatów dla poszczególnych etapów projektu opartego na standardach AIAG i VDA QMC. Dodatkowo przełoży się to na spełnienie wymagań Klienta i osiągnięcie celów jakościowych organizacji związanych z rozwojem i uruchomieniem nowego wyrobu.

Chcę uzyskać więcej informacji

  Imię (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Produkt

  Wiadomość

  Certyfikat ISQ