Szanowni Państwo,

Zapraszamy na nasze kolejne szkolenie z zakresu narzędzi jakościowych w branży automotive „MSA – Analiza systemów pomiarowych (wg AIAG i VDA5) oraz SPC – Statystyczne sterowanie procesem„, które odbywać się będą w 2022 r. w naszym oddziale Interdont Support Q Sp. z o.o. przy ulicy Kwiatkowskiego 4 we Wrocławiu lub stacjonarnie w siedzibie zamawiającego.

Szkolenie dedykowane jest do pracowników odpowiedzialnych za przeprowadzania analiz systemów pomiarowych oraz statystycznych – przedstawia co to jest MSA i SPC oraz jak wykorzystać w praktyce.

W czasie dwudniowego szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia, zgodne z programem szkolenia:

Metoda SPC – Statystyczne sterowanie procesem

1. Wprowadzenie do SPC, metod statystycznych
2. Podstawowe narzędzia statystyczne do sterowania procesem
3. Wyznaczanie wskaźników zdolności procesu i maszyn
4. Karty kontrolne dla zmiennych liczbowych
5. Karty kontrolne dla zmiennych atrybutywnych

Metoda MSA – Analiza systemów pomiarowych (wg. AIAG i VDA5)

1. Systemy pomiarowe MSA – kompleksowa analiza
2. Omówienie metod dla cech mierzalnych
3. Omówienie metod dla cech atrybutywnych
4. Ćwiczenia w zakresie metody GR&R
5. Ćwiczenia w zakresie metody krótkiej, metody Kappa

Wszelkie informacje dostępne są na naszej stronie internetowej www.supportqpolska.pl oraz poprzez kontakt telefoniczny 32 207 21 67 lub mailowy

Ponadto zapraszamy na nasze pozostałe szkolenia otwarte, które znajdą Państwo również na naszej stronie www.supportqpolska.pl/szkolenia

Zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem szkoleń SPC, MSA i AIAG, które realizujemy w formie zamkniętej , gdyż specjalizujemy się w „szkoleniach szytych na miarę”, które zapewniają odpowiednie dopasowanie tematyki szkoleń w kontekście specyfiki działalności klienta.

Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku szkoleniowym oraz kadra wysoko wykwalifikowanych trenerów pozwala nam stwierdzić, iż jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu gruntowną wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne pozwalające zaspokoić Państwa oczekiwania w zakresie szkoleń jakościowych, optymalizacji procesów, wsparciu przy procesach audytów, a także kompetencji osobistych.

Metoda AIAG MSA – na czym polega analiza?

W przedsiębiorstwach z branży motoryzacyjnej powszechnie stosowane są systemy pomiarowe MSA, które obejmuje nasze szkolenie. Co to jest? Skrót pochodzi od angielskiego Measurement System Analysis i obejmuje zespoły urządzeń, które odgrywają bardzo ważną rolę w procesie produkcji, dostarczając newralgicznych danych na jej temat. Dlatego niezwykle istotne jest ich ciągłe doskonalenie, a właśnie na to pozwala metoda AIAG. Dzięki niej można poddać systemy pomiarowe dokładnej analizie, tak aby odpowiedzieć na pytanie, czy i w jakim stopniu spełniają swoje zadanie. Wszelkie błędy w ich działaniu mogą bowiem prowadzić do daleko idących, negatywnych konsekwencji dla całego procesu przemysłowego.
Co to jest AIAG? Skrót rozwija się jako Automotive Industry Action Group – to nazwa amerykańskiego stowarzyszenia, które prowadzi działalność skierowaną do producentów i innych przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej. Celem organizacji jest wspieranie klientów w poprawie wydajności, m.in. poprzez zastosowanie metod SPC (statystyczne sterowanie procesem) w analizie MSA. Z myślą o tym wspomniane stowarzyszenie udostępnia profesjonalny przewodnik napisany przez doświadczonych ekspertów i fachowców z branży motoryzacyjnej. Zdajemy sobie sprawę ze stopnia jego skomplikowania, dlatego proponujemy szkolenia, dzięki którym można poznać najważniejsza założenia i metody postulowane przez AIAG.
Analiza MSA przy zastosowaniu technik opisywanych w podręczniku obejmuje m.in. cechy niemierzalne. W ten sposób precyzyjnie można zweryfikować poziom zgodności par oceniających. Rekomendowane kryteria bazują na wytycznych Fleiss’a – za pomocą współczynnika typu Kappa stwierdza się, w jakim zakresie pary oceniające są ze sobą zgodne. Jeżeli jego wartość jest niższa niż 0,4, oznacza to niską zgodność, podczas gdy powyżej uznaje się ją za dobrą. Ta metoda i inne wykorzystywane do analizy MSA dokładnie prezentujemy podczas szkoleń i wnikliwie je omawiamy.

Szkolenie SPC –  Dlaczego warto je ukończyć?

Nasze kursy obejmują również statystyczne sterowanie procesem, w skrócie SPC. Wdrożenie metod z zakresu tej procedury przekłada się na poprawę jakości i wydajności czynności wytwórczych. To skuteczne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest maksymalne ograniczenie produktów niespełniających warunków zgodności. Jakich technik i narzędzi używa się w jej ramach? Odpowiedzi na to i inne pytania związane z zastosowaniem w praktyce – m.in. do analizy MSA – statystycznego sterowania procesem (SPC) pozwala znaleźć nasze szkolenie.
Udział w kursie dostarcza cennej wiedzy na temat sposobów poprawy jakości produkcji w przedsiębiorstwach przemysłowych, przede wszystkim z branży motoryzacyjnej. Nasz zespół tworzą wyłącznie doświadczeni i wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy doskonale znają rekomendacje AIAG i wiedzą, jak je wykorzystać z myślą o podwyższeniu efektywności, precyzji i powtarzalności produkcji. Duża dawka praktycznej wiedzy podanej w przystępnej formie i w zrozumiały sposób pozwala podnieść kompetencje osób biorących udział w szkoleniu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z program i zapisywania się na kurs!