Organizujemy profesjonalne szkolenia obejmujące audyt specjalny i warstwowy procesów LPA, pokrycia galwanicznego czy obróbki cieplnej – zgodny z CQI 8, 9 czy 11 – dla podmiotów z branży motoryzacyjnej. Naszym zadaniem jest wyposażenie uczestników kursu w kompetencje pozwalające na rzetelne przeprowadzanie czynności nadzoru nad kluczowymi elementami działalności firm dostarczających wyroby na potrzeby producentów pojazdów mechanicznych. Dbamy o najwyższy poziom merytoryczny, dostosowanie do Państwa indywidualnych wymagań i maksymalną efektywność prowadzonych zajęć, dlatego w ich trakcie staramy się w ciekawy sposób łączyć teorię z praktyką.
Szkolenia z audytów zgodnych z CQI
Produkcja samochodów i przeznaczonych do nich podzespołów to zaawansowane, wieloetapowe przedsięwzięcie, które wymaga doskonałej organizacji i płynnej współpracy wielu podmiotów. Aby ją usprawnić, powstają ustandaryzowane procedury – od ich spełnienia producenci motoryzacyjni często uzależniają współpracę z poddostawcami. W celu weryfikacji, czy dany podmiot wywiązuje się z odgórnie określonych powinności, przeprowadza się audyt, np. specjalny albo warstwowy, zgodnie z wytycznymi zawartymi w koncepcji z serii CQI. Dotyczy ona m.in. metod nadzoru nad procesem LPA, czynnościami pokrycia galwanicznego czy obróbki cieplnej, które stanowią przedmiot szkoleń prowadzonych przez naszą firmę.
Organizacją odpowiedzialną za tworzenie standardów CQI jest AIAG (The Automotive Industry Action Group) – pozarządowe stowarzyszenie założone i mające siedzibę w USA, które przygotowuje rekomendacje, wytyczne i dobre praktyki obowiązujące w przemyśle motoryzacyjnym. Wielu producentów się do nich stosuje i wymaga tego samego od swoich dostawców, którzy muszą spełniać kryteria zawarte m.in. w CQI 8, 9 czy 11. To standardy obejmujące metody, techniki i narzędzia audytu warstwowego bądź specjalnego procesu LPA, pokrycia galwanicznego czy obróbki cieplnej. W trakcie naszych szkoleń można dokładnie poznać ich założenia i dowiedzieć się, jak we właściwy sposób przeprowadzić prace audytowe.
Zasady przeprowadzania audytów CQI – szkolenia
Informacje znajdujące się w literaturze AIAG są bardzo szczegółowe i wyczerpująco opisują, jak należy nadzorować poszczególne obszary działalności firm motoryzacyjnych dostarczających podzespoły producentom pojazdów. Podczas kursów wyjaśniamy, jak krok po kroku przeprowadzić audyt warstwowy zgodny z CQI 8 dotyczący procesu LPA oraz na czym on polega w praktyce. Przybliżamy kluczowe pojęcia, tłumaczymy stosowaną metodykę i wymieniamy kryteria, jakie powinna spełniać osoba odpowiedzialna za nadzór.
Z kolei audyt pokrycia galwanicznego opisuje standard CQI 11, podczas gdy wersja nr 9 dotyczy procesu obróbki cieplnej w produkcji komponentów na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Nasi trenerzy odpowiadają za przekazanie wiedzy i praktycznych informacji, które są pomocne w nadzorowaniu tych czynności w przedsiębiorstwach zgodnie z wytycznymi proponowanymi w podręcznikach AIAG. Uczestnicy kursów poznają kolejne etapy audytu, zdobywają kompetencje obejmujące przygotowywanie dokumentacji w tym zakresie i dowiadują się, jak planować pracę.
Efektywne, praktyczne i profesjonalne szkolenia
Celem naszych szkoleń jest umożliwienie prowadzenia sprawnego, rzetelnego i obiektywnego nadzoru nad różnymi procedurami i czynnościami w ramach produkcji motoryzacyjnej. Wyjaśniamy, w jaki sposób weryfikować kluczowe elementy działalności dostawców wytwarzających i dostarczających komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego w odniesieniu do standardów CQI 8, 9 czy 11. Warto wziąć udział w naszych szkoleniach, aby poszerzyć kompetencje swoje lub pracowników o możliwość przeprowadzania audytu specjalnego, warstwowego procesu LPA, obróbki cieplnej czy pokrycia galwanicznego.
Stawiamy na wysoką jakość, elastyczność i indywidualne podejście do organizowanych szkoleń. Wykwalifikowana kadra, profesjonalnie opracowany plan każdego kursu, przyjazna atmosfera i atrakcyjne ceny to nasze atuty. Zachęcamy Państwa do współpracy oraz kontaktu – odpowiemy na wszystkie pytania.