Celem szkolenia jest poznanie i zrozumienie przez uczestników szkolenia wymagań branży motoryzacyjnej dla procesu oceny stopnia dojrzałości nowego wyrobu wg wytycznych standardu VDA RGA (MLA).
Zakres szkolenia obejmuje m.in.:
- Wprowadzenie do zagadnienia planowania jakości w motoryzacji
- Cel i zakres standardu
- Zasady klasyfikacji ryzyka
- Zastosowanie w łańcuchu dostaw
- Stopnie dojrzałości:
- Fazy
- Sterowanie i ocena
- Raportowanie
- Eskalacja
- Komunikacja i odpowiedzialności w łańcuchu dostaw
- Kryteria pomiaru stopnia dojrzałości RG0 – RG7
- Odniesienie od standardu RPP (Robust Production Process)
Szkolenie skierowane jest do członków zespołów projektowych rozwoju nowego produktu i procesu, liderów i kierowników projektów, kadry menedżerskiej oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z planowaniem jakości wyrobu i oceną stopnia dojrzałości.
Szkolenie pozwoli uczestnikom poznać, zrozumieć i usystematyzować wiedzę dotyczącą standardu podejścia do oceny stopnia dojrzałości dla nowego wyrobu wg podręcznika referencyjnego, rekomendowanego przez niemieckich OEM. Zdobyta wiedza zwiększy świadomość zespołu projektowego odnoszącą się do poszczególnych faz i kryteriów oceny stopnia dojrzałości oraz komunikacji z klientem i dostawcami. Umożliwi również realizację celów jakościowych organizacji i klienta związanych z rozwojem i przekazaniem do produkcji seryjnej nowych wyrobów.
2 dni (wariant standardowy – patrz informacje dodatkowe)
Szkolenie dostępne jest w trzech wariantach: minimum, standard, premium. Czas trwania i zakres wariantu minimum i wariantu premium są ustalane indywidualnie z klientem.
Szkolenie ze standardów VDA RGA MLA
Dla przedstawicieli branży motoryzacyjnej przygotowaliśmy profesjonalne szkolenie VDA RGA (MLA). Uczestnicy programu zdobędą cenną wiedzę i umiejętności w zakresie oceny poziomu dojrzałości nowych części zgodnie z aktualnymi, światowymi standardami. Oferujemy kursy wprowadzające do zagadnienia, jak i bardziej zaawansowane produkty, przeznaczone dla osób pragnących otrzymać więcej informacji na ten temat. W trakcie zajęć kursanci poznają skuteczne metody i narzędzia, które ułatwią im wykonywanie codziennych obowiązków.
Maturity Level Assurence (MLA) to metoda opracowana przez niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne VDA, służąca do kontrolowania i zarządzania nowymi projektami. Standard ten inaczej zwany RGA (Reifegradabsicherung), jest stosowany przez wszystkie znaczące koncerny samochodowe na świecie, które wymagają jego przestrzegania ze strony swoich dostawców. Z tego powodu uczestnictwo w niniejszym szkoleniu umożliwi Państwu uatrakcyjnienie swojej oferty i dotarcie z nią do zagranicznych producentów, mających ugruntowaną pozycję na rynku.
Program szkolenia VDA RGA MLA dostosowujemy indywidualnie do potrzeb każdego klienta. W zależności od poziomu wdrożenia omawianego standardu w swojej firmie mogą się Państwo zdecydować na kurs w wariancie minimum, standard lub premium. W przypadku każdego poziomu zapewniamy merytoryczne przygotowanie uczestników do prawidłowej oceny poziomów dojrzałości nowych części produkowanych przez przedsiębiorstwo. Kursanci otrzymują od nas profesjonalne materiały szkoleniowe, a także certyfikat poświadczający pomyślne ukończenie programu. W Interdont Support Q oferujemy też szereg innych szkoleń związanych m.in. z systemami zarządzania jakością.
D-FMEA – analiza rodzajów i skutków możliwych błędów wg standardu AIAG i VDA QMC
P-FMEA – analiza rodzajów i skutków możliwych błędów wg standardu AIAG i VDA QMC
Zarządzanie dokumentacją techniczno-jakościową w procesie planowania i realizacji wyrobu
VDA 1 – Zarządzanie udokumentowaną informacją wg standardu VDA QMC
VDA 2 – Zatwierdzenie wyrobu i procesu (PPA) wg standardu VDA QMC
Bezpieczeństwo wyrobu dla pracowników produkcyjnych i kadry średniego szczebla
MSA i VDA5 – Analiza systemów pomiarowych wg standardów AIAG i VDA QMC
Ustandaryzowany proces zarządzania reklamacjami od klienta według podręcznika VDA QMC
Kontrola wzrokowa wyrobów z aspektem dekoracyjnym wg podręcznika VDA 16
Zarządzanie ryzykiem w organizacji w oparciu o ISO 9001 i rodzinę norm ISO 31000
Definiowanie procesu wyboru, określania nadzoru i zarządzania dostawcami w przemyśle motoryzacyjnym