Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy dotyczącej metod statystycznych stosowanych w sterowaniu jakością wyrobów i procesów. Zgodnie z wymaganiami branży motoryzacyjnej podejście to powinno opierać się na metodach statystycznych. Uczestnicy po szkoleniu będą mogli samodzielnie przeprowadzać analizę statystyczną tak, aby na jej podstawie podejmować właściwe decyzje.
Zakres szkolenia obejmuje m.in.:
- Wprowadzenie do metod statystycznych
- Podstawowe pojęcia
- Pojęcie zmienności w procesie
- Podstawowe narzędzia statystyczne
- Wyznaczanie wskaźników zdolności procesu i maszyn
- Karty kontrolne dla zmiennych liczbowych
- Karty kontrolne dla zmiennych atrybutywnych
Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do specjalistów, inżynierów planowania jakości i rozwoju procesu w łańcuchu dostaw. Osób kwalifikujących te procesy oraz sprawujących nadzór nad zapewnieniem jakości i ich doskonaleniem. Zapraszamy również pracowników obszarów utrzymania ruchu, którzy chcieliby jeszcze bardziej zwiększyć nacisk na predyktywne utrzymanie ruchu w oparciu o wymagania IATF 16949.
Podejmowanie decyzji w oparciu o analizę rzeczywistych i prawidłowo zebranych danych, jest niezwykle skutecznym podejściem do zarządzania większością procesów. Umiejętność doboru najlepszego narzędzia do analizy, jej wykonanie i wyciągnięcie prawidłowych wniosków charakteryzuje każdego skutecznego specjalistę, inżyniera, jak również menedżera firmy .Bardzo często właśnie od tego kroku rozpoczyna się transformacja organizacyjna przedsiębiorstwa.
2 dni (wariant standardowy – patrz informacje dodatkowe)
Szkolenie dostępne jest w trzech wariantach: minimum, standard, premium. Czas trwania i zakres wariantu minimum i wariantu premium są ustalane indywidualnie z klientem.
Podejście ogólne do planowanie jakości wyrobu wraz z podstawami zarządzania projektem
VDA RGA* (MLA**) – Ocena poziomów dojrzałości nowych części wg standardu VDA QMC
APQP – Zaawansowane planowanie jakości wyrobu wg standardu AIAG
Problem Solving – spójne podejście do rozwiązywania problemów i ciągłego doskonalenia
MSA i VDA5 – Analiza systemów pomiarowych wg standardów AIAG i VDA QMC