Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

PPAP – Zatwierdzenie Wyrobu i Procesu wg AIAG

25 stycznia, 2023 -> 08:30 - 15:30

450PLN

CEL I ZAKRES

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu rekomendowanych przez AIAG wymagań branży motoryzacyjnej w odniesieniu do zatwierdzenia wyrobu i procesu produkcji. Jest to jeden z etapów końcowych weryfikujący skuteczność realizacji projektu wdrażania nowych wyrobów i procesów lub ich modyfikacji. Wymóg zatwierdzenia obowiązuje w całym łańcuchu dostaw, więc ma zastosowanie w takim samym stopniu do wyrobów gotowych danej organizacji, jaki i komponentów dostarczanych przez jej dostawców.

DLA KOGO

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do inżynierów, specjalistów i liderów odpowiedzialnych za skuteczne i terminowe przeprowadzenie procesu zatwierdzenia nowego wyrobu i procesu oraz ich modyfikacji zarówno dla części zakupowych, jak i wyrobów finalnych dostarczanych do Klienta. Kolejną grupę stanowią członkowie zespołów projektowych powołanych do rozwoju nowego wyrobu lub jego modyfikacji.

ZAWARTOŚĆ

  • Cel i zakres obowiązywania standardu; odniesienie do IATF 16949
  • Harmonogram zatwierdzenia wyrobu i procesu jako element planu projektu
  • Wymagania w zakresie udokumentowanych produktów pracy i ich jakości
  • Wymagania dotyczące przedłożenia
  • Poziomy przedłożenia i statusy zatwierdzeń

KORZYŚCI

Uczestnicy nabędą umiejętności związane ze skutecznym planowaniem procesu zatwierdzenia wyrobu i procesu rozwoju nowego wyrobu. Uzgodnienie z Klientem zakresu przedłożenia oraz wymagań jakościowych dotyczących pojedynczych produktów pracy pozwoli na terminowe i skuteczne zatwierdzenie wyrobu i procesu ze strony Klienta. Powiązanie wyników zatwierdzenia wyrobu z uregulowaniem przez Klientów kosztów związanych z rozwojem i wykonaniem narzędzi produkcyjnych dodatkowo wpływa na istotność tego procesu.

Szczegóły

Data:
25 stycznia, 2023
Godzina:
08:30 - 15:30
Koszt:
450PLN
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Interdont Support Q
Telefon:
+48 734 466 317
Adres e-mail:
krzysztof.pachowski@supportqpolska.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Wrocław – Dolnośląski Park Innowacji i Nauki
Kwiatkowskiego 4
Wrocław, dolnośląskie 52-407
+ Google Map
Telefon:
+48 734 466 317

Zarejestruj się