W trakcie szkoleń z zakresu badań nieniszczących przekazujemy wiedzę na temat ich wykonywania oraz interpretowania i wykorzystania wyników w praktyce. Prowadzimy kursy kwalifikacyjne wraz z egzaminem obejmujące różnego rodzaju metody, co pozwala na wybór dokładnie tej, którą są Państwo zainteresowani. Poza podstawami teoretycznymi równie duży nacisk kładziemy na praktyczne zastosowanie informacji przekazywanych przez trenerów. Decydując się na nasze usługi, można liczyć na wysoką jakość, elastyczne podejście i ich indywidualne dostosowanie do Państwa potrzeb, wymagań i możliwości.
Zastosowanie i rodzaje badań nieniszczących
Szkolenia dzielą się ze względu na typ badań nieniszczących, wśród których wyróżnić można:
- magnetyczno-proszkowe MT1+MT2,
- penetracyjne PT 1+2,
- radiograficzne RT1+RT2,
- ultradźwiękowe UT1+UT2,
- wizualne VT1+VT2.
Każda metoda podlega pod osobny kurs kwalifikacyjny wraz z egzaminem i jest prowadzona przez wyspecjalizowanych w niej fachowców. Szkolenia mają kompleksowy charakter i wyczerpująco przedstawiają techniki, narzędzia oraz sposoby wykorzystywane w celu wykonywania pomiarów i analizy wyników. Krok po kroku wyjaśniają, jak przeprowadzać obiektywne, rzetelne i oddające rzeczywistość badania nieniszczące.
W jakim celu są one wykonywane? Założeniem jest kontrola jakości materiałów poprzez ich diagnostykę pod kątem ciągłości materiałowych bez zmiany ich struktury. To bezinwazyjne metody pozwalające na dokładną kontrolę różnego rodzaju elementów z uwzględnieniem spójności ich struktury. Ich głównym celem jest natomiast wykrywanie wad produktowych, dzięki czemu można je skutecznie usunąć i przy zachowaniu niezmiennych właściwości wyrobu maksymalnie poprawić jego jakość.
Zalety badań nieniszczących
Omawiane przez nasz zespół badania nieniszczące magnetyczno-proszkowe MT1+MT2, penetracyjne PT 1+2, radiograficzne RT1+RT2, ultradźwiękowe UT1+UT2 czy wizualne VT1+VT2 są zatem dobrym sposobem na optymalizację procesu produkcji, a wiedza na temat ich przeprowadzania otwiera wiele nowych możliwości. Kompetencje w tym zakresie są cenne zarówno dla samego pracownika, jak i organizacji, w której jest zatrudniony. Kurs kwalifikacyjny odbywa się wraz z egzaminem – jego pozytywne zaliczenie kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego przejście szkolenia i uzyskanie określonych umiejętności.
Badania nieniszczące mogą obejmować zarówno pojedyncze elementy, jak i całe układy, urządzenia, maszyny i inne złożone konstrukcyjnie obiekty. Za ich pomocą da się stwierdzić, czy powstające wyroby spełniają wstępne założenia i są zgodne z przyjętymi kryteriami. Możliwość wykrycia nadwyrężeń i braków ciągłości materiałów pozwala na ograniczenie awarii i usterek wytwarzanych produktów, co przekłada się na oszczędność zasobów i wyższą wydajność procesów. Te i wiele innych zagadnień poruszamy w ramach kursów kwalifikacyjnych wraz z egzaminem.
Przebieg kursów
W trakcie naszych szkoleń można poznać wszystkie tajniki analiz magnetyczno-proszkowych MT1+MT2, penetracyjnych PT 1+2, radiograficznych RT1+RT2, ultradźwiękowych UT1+UT2 czy wizualnych VT1+VT2. Każdą z nich dokładnie omawiamy z uwzględnieniem zarówno podstaw teoretycznych, jak i praktycznego zastosowania. Pokazujemy, jak prawidłowo wybrać odpowiednie oprzyrządowanie do wykonywania badań nieniszczących i jak właściwie się nim posługiwać. Szczegółowo omawiamy sposoby interpretacji uzyskanych wyników i wyjaśniamy, jak wyciągać na ich podstawie konstruktywne wnioski.
Kurs kwalifikacyjny wraz z egzaminem jest przeznaczony dla pracowników odpowiedzialnych m.in. za kontrolę jakości na każdym etapie produkcji oraz monitoring spawalniczy. Jego celem jest wyposażenie uczestników we wiedzę i umiejętności pozwalające na efektywne ich wykorzystanie w celu identyfikacji braków ciągłości materiałów i optymalizacji wyrobów końcowych. Zapraszamy do udziału w szkoleniach niezależnie od tego, czy ich przedmiotem mają być badania nieniszczące magnetyczno-proszkowe MT1+MT2, penetracyjne PT 1+2, radiograficzne RT1+RT2, ultradźwiękowe UT1+UT2, czy wizualne VT1+VT2. Organizujemy profesjonalne kursy – zachęcamy do kontaktu.