17 grudnia 2021
« Back to Glossary Index

Norma: Systemy zarządzania jakością – Wymagania. Norma wprowadza: EN ISO 9001:2015, ISO 9001:2015. Dotyczy ona konkretnie kwestii związanych z zarządzaniem jakością we wskazanej organizacji. Wdrożenie standardu jest istotne ze względu na optymalizację działań w danej organizacji i tym samym możliwość osiągnięcia przez nią większych zysków, a także atrakcyjniejszego wizerunku dla potencjalnych partnerów biznesowych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami audytów z zakresu ISO 9001:2015, które realizujemy!

Czego dokładnie dotyczy norma ISO 9001:2015?

Podstawowym celem stosowania zasad uwzględnionych we wspomnianej normie jest przyjęcie odpowiedniego podejścia względem klienta. Ma to zapewnić lepsze spełnianie jego oczekiwań w zakresie produkowanych wyrobów bądź świadczonych usług. Oprócz tego, audyty w ramach wdrażania standardu ISO 9001:2015 dotyczą też efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi dostępnymi w firmie. Dotyczy to zarówno pracowników na niższych szczeblach, jak i kadry kierowniczej. Przeprowadzane w konkretnej organizacji procesy powinny natomiast ulegać nieustannemu rozwojowi w celu ich doskonalenia. Ma to także bezpośrednie przełożenie na zadowolenie odbiorcy usług lub produktów, tym samym wpływając znacząco na zyski osiągane przez podmiot oraz jego renomę na rynku.

Dlaczego warto postawić na audyt z zakresu ISO 9001:2015?

Przeprowadzenie przez naszą firmę audytu związanego z oceną funkcjonowania organizacji w kontekście spełniania wymogów opisanych w normie ISO 9001:2015 zapewnia wiele korzyści. Oprócz możliwości zwiększenia przychodów oraz satysfakcji klientów jest to przede wszystkim przewaga nad konkurencyjnymi firmami. Koszty prowadzenia działalności również nierzadko stają się niższe, co wynika z optymalizacji procesów zachodzących w wybranym przedsiębiorstwie.

Uzyskanie certyfikatu zgodności działania z normą ISO 9001:2015 ma też znaczenie przy budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Organizacje dysponujące świadectwem ukończenia audytu czy szkolenia z tego zakresu są przez konsumentów najczęściej odbierane jako profesjonalne i godne zaufania. Zainteresowanych naszymi usługami serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy.

« Wróć do listy