17 grudnia 2021
« Back to Glossary Index

Failure Mode and Effects Analysis – Analiza potencjalnych przyczyn i skutków wad

Wszystkich właścicieli małych, średnich oraz dużych firm serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą wyjątkową ofertą, która obejmuje szeroko zakrojone i rzetelne doradztwo w zakresie analizy FMEA. Doświadczeni specjaliści wykonają dla Państwa szczegółowy raport jednoznacznie określający przyczyny, a także skutki ewentualnych wad, do jakich może dojść np. w procesie produkcyjnym. Uzyskane w ten sposób informacje pomogą znacząco zwiększyć bezpieczeństwo funkcjonowania przedsiębiorstwa, acz nie tylko. Skrupulatnie przeprowadzona analiza ma również korzystny wpływ na wydajność przeprowadzanych prac.

Serdecznie zachęcamy zatem do zapoznania się ze szczegółami oferty, a w razie pojawienia się pytań lub wątpliwości – do kontaktu. Jesteśmy pewni, że dzięki ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności indywidualnego podejścia do każdego powierzonego nam zlecenia sprostamy oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów!

Na czym polega i co ma na celu analiza FMEA?

Dostępna w naszej ofercie metoda FMEA polega na analitycznym, rzetelnym i indywidualnym przeanalizowaniu oraz ustaleniu związków przyczynowo-skutkowych powstawania potencjalnych wad produktu, a także uwzględnieniu w opracowanej analizie czynnika ryzyka. Zasadniczymi celami są w tym przypadku kwestie związane m.in. z konsekwentnym oraz systematycznym identyfikowaniem ewentualnych wad procesu, czy też produktu, a następnie ich wyeliminowanie lub znaczące zminimalizowanie zagrożenia.

Z technicznego punktu widzenia metoda FMEA pozwala zatem na ciągłe udoskonalanie produkowanych dóbr lub świadczonych usługi. Na podstawie uzyskanych wyników można wprowadzać nowe poprawki i rozwiązania, skutecznie eliminujące źródła wad oraz dostarczające nowe pomysły ulepszające właściwości wyrobu. Zapewniamy, że technika ta sprawdzi się zarówno przy rozwiązywaniu problemów niezwykle złożonych – występujących m.in. podczas produkcji masowej – jak i w mniej skomplikowanych przypadkach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, gwarantujemy atrakcyjne warunki współpracy oraz sprawną realizację powierzonego nam zlecenia!

Dlaczego warto przeprowadzić analizę FMEA?

Z punktu widzenia właściciela firmy wykorzystanie opisywanej metody niesie ze sobą wiele istotnych korzyści. Za najważniejszą z nich uznaje się fakt, że analiza FMEA jest ukierunkowana przede wszystkim na optymalizację niezawodności produktu. W wyniku jej przeprowadzenia można uzyskać informacje o silnych i słabych punktach wyrobu. Oprócz działań prewencyjnych metoda ta pozwala na zdefiniowanie czynności, które powinny być podjęte wtedy, gdy produkt opuszcza przedsiębiorstwo, czyli np. w czasie transportu, czy też w serwisie.

Jeżeli zatem zależy Państwu na zwiększeniu konkurencyjności swojej firmy, to serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty oraz do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania techniczne, a także przygotujemy szczegółowy i dostosowany do indywidualnych potrzeb plan działania związany z analizą FMEA lub szkoleniem z jej zakresu. Do współpracy zapraszamy właścicieli zarówno małych, jak i średnich oraz dużych przedsiębiorstw!

« Wróć do listy